Máte zájem se učit?

Obor fotografie je krásně členitý s nekonečnou škálou témat a stylů. Má i svou klikatou cestu vzniku samotné fotografie od nastavení fotoaparátu a pomocné techniky, vyfotografování samotné scény až po finální úpravu - Postprocesing. Prostě dobrá fotka je souhra spousty proměnných, které se dají do značné míry ovlivnit a naučit.

Máte fotoaparát, fotíte, upravujete své fotografie a chcete se naučit víc? Nejde Vám něco, nebo nevíte jak na to?

Nabízíme Vám učení stylem Workshopu, což je odlišné od běžných kurzů, kde převládá jen spousta teorie a praxe je minimum. U nás poměr převrátíme. Bude méně teorie a více reálného zkoušení, více focení a úprav. Přizpůsobíme se Vašim znalostem, navážeme na ně a budeme se snažit rozšířit Vaše praktické dovednosti. Nebudeme slibovat, že z Vás po několika hodinách uděláme fotografa, ale věříme, že Vás dokážeme posunout ve světě fotografie o trochu dál.

Pro Workshopy využíváme zázemí našeho fotostudia, kde máme k dispozici vše potřebné. Po dobu Workshopu je studio pouze pro nás a nebudeme nikým rušeni.
K dispozici může být káva, čaj a nealko.


Workshopy nabízíme formou:

  • Privátní Workshop - Ideální alternativa určená pro jednotlivce. Po celou dobu se věnujeme pouze Vám a Workshop se plně přizpůsobí Vašim požadavkům a znalostem. U privátního Workshopu je termín a čas konání na společné domluvě. Přizpůsobíme se co nejvíce Vašim časovým dispozicím a potřebám.
  • Skupinový Workshop - Je vás víc a máte zájem se společně zdokonalovat a využít i příznivější ceny pro jednotlivce? Pak Vám připravíme Workshop dle požadavků a navážeme na Vaše znalosti. Termín konání Vám přizpůsobíme.
  • Kombinovaný Workshop - Máte zájem strávit celý den focením a následnou úpravou svých nafocených fotografií? Nabízíme i kombinovaný Workshop, kde první část se věnuje tématickému focení (interiér, exteriér nabo ateliér) a v druhé části si sedneme k počítačům. Nafocené fotografie se budeme učit upravovat. Nabídka je určena jak pro jednotlivce, tak i skupiny. Cena kombinovaného celodenního workshopu je v součtu o 10% - 20% nižší než jednotlivé Workshopy.

Fotografujeme
Asi nejuniverzálnější workshop, který přizpůsobíme vašim požadavkům s ohledem na úroveň vašich znalostí. Můžeme začít od úplných začátků, seznámit Vás s funkcemi a možnostmi nastavení vašeho fotoaparátu a nastínit základy pro vyfocení zajímavého snímku. U zdatnějších fotografů navážeme na jejich znalosti a budeme se snažit rozšířit teoretické, technické i praktické vědomosti směrem, který si fotograf určí. Teorie je převážně v našem ateliéru, samotné praktické cvičení se kombinuje ateliér / exteriér.

Co si přinést: Vlastní fotoaparát, nabitá baterie, dostatečná paměťová karta, notebook s myší výhodou, blok + tužku
   Rozsah cca 6 hodin


Systémové blesky v praxi
Systémový blesk je silná "zbraň" fotografa. Vypomůže ve špatných světelných podmínkách, nebo i na přímém slunci. Tento workshop je určen trochu zdatnějším fotografům, kteří mají zájem se naučit a otestovat si možnosti systémových blesků. Ukážeme si možnosti jak je efektivně využít, ukážeme si jak funguje umístěný blesk mimo sáňky fotoaparátu s dálkovým odpalováním a ukážeme v praxi rozdíly a možnosti. Seznámíme Vás i s různou modifikací zábleskového světla atp.
Co si přinést: Vlastní fotoaparát, nabitá baterie, dostatečná paměťová karta, notebook s myší výhodou, blok + tužku
   Rozsah cca 5-6 hodin


Ateliérová fotografie
Pozveme Vás do našeho ateliéru, který je profesionálně vybaven a připraven nabídnout rozšíření znalostí i o kontrolované světelné prostředí. K dispozici budete mít kompletní prostor i vybavení, se kterým Vás seznámíme. Ukážeme si základy svícení, budeme měnit i pozadí, aby se demonstrovalo, jak které funguje a vypadá ve výsledné fotografii. Zkusíme si nafotit portrét, figurálku, tak i jiné techniky dle požadavku.

Na workshop je možné si s sebou přivést 1 figurantku - model na kterém si budete techniky cvičit. Nabízíme i možnost zajištění modelu námi za příplatek + 400.-

Co si přinést: Vlastní fotoaparát, nabitá baterie, dostatečná paměťová karta, notebook s myší výhodou, blok + tužku
   Rozsah cca 4-5 hodin
Jako bonus dostanete Voucher na 2 hodiny využití našeho ateliéru zdarma - platí pouze pro privátní Workshop!


Základy Adobe Lightroom
Chcete jednoduše a přesto velice efektivně upravovat své fotografie? Ukážeme Vám jak na to! Adobe Lightroom je poměrně výkonný nástroj na editaci i archivaci Vašich fotografií. Nabízí spoustu velice jednoduchých funkcí, které dodají Vašim fotografiím šmrnc a profesionální vzhled.

Co si přinést: Notebook s myší (tablet), el kabel k notebooku!, Nainstalovaný Adobe Lightroom, blok + tužku
   Rozsah cca 4-5 hodin


Základy Adobe Photoshop
Adobe Photoshop je asi nejmocnější nástroj pro úpravy fotografií. Je relativně složitý, se spoustou možností, funkcí a postupů, které dovedou doslova kouzla. Seznámíme Vás s prostředím, ukážeme jak fungují jednotlivé nástroje. Uvidíte jak efektivně pracovat s maskami a vrstvami. Reálně si vyzkoušíme základní retuše a některé postupy na Vašich fotografiích. Workshop můžeme přizpůsobit pro naprostého začátečníka, nebo navážeme na znalosti, které máte a budeme se snažit ukázat další způsoby a postupy jak docílit požadovaného výsledku.

Co si přinést: Notebook s myší (tablet), el. kabel k notebooku!, nainstalovaný Adobe Photoshop, blok + tužku
   Rozsah cca 4-5 hodinMáte zájem některý z Workshopů koupit pro někoho jako dárek, emailem vám zašleme Dárkový poukaz. Obvykle zasíláme do 24 hodin (spolu s pokyny k platbě).