Fotíme TFP....


Co znamená pojem TFP?

TFP je zkratka anglického termínu Time For Prints. Volným překladem do češtiny znamená TFP něco jako "Váš čas za fotky". V podstatě se jedná o dohodu mezi fotografem a modelem/modelkou o společném vytvoření nějaké sady fotografií, kdy žádná ze stran neplatí té druhé za samotné focení.

Co patří do TFP?

Tento systém focení primárně určen pro učení, zkoušení, získání zkušeností a to jak na straně fotografa, tak získání zkušeností, procvičení figur a výrazů pro model. TFP je ideální také pro otestování foto technik, nafocení různých projektů/nápadů nebo pro rozšíření portfolia jak pro fotografa, tak i modela/modelky.


.. ano fotíme i TFP!

Stylem TFP fotíme převážně naše projekty a nápady na které průběžně zveme modely které vyhovují našim požadavkům s ohledem na styl focení. Jelikož se neustále snažíme rozšiřovat i naše portfolio i zde rádi nabídnem spolupráci TFP.
Rozhodně uvítáme i nápad, námět na focení z Vaší strany a pokud bude zajímavý, rádi jej s Vámi zrealizujeme. Podotýkám, že pro nás je zajímavou věcí jít do TFP s něčím co nás po fotografické stránce nějak obohatí, nebo přinese něco pro rozšíření našeho portfolia. Poptávka stylem, že potřebujete nafotit fotky TFPčkem (nebo-li zdarma) pro babičku, nebo přítele/manžela asi nebude na focení stylem TFP pro nás určitě zajímavé.


TFP s námi...

Pokud máte s námi zájem něco nafotit stylem TFP, tak zde pár věcí co by jste měli vědět:

  • Pokud se domluvíme na termínu, prosíme 100% dodržet! Na každé focení se připravujeme a investujeme do příprav náš čas a nezřídka i finance. Na projektech přímo, nebo nepřímo mnohdy spolupracuje i několik dalších lidí.
  • Z focení TFP nedáváme náhledy a výběr fotek je pouze na nás. Počet výsledných fotek závisí na tématu, délce focení a počtu outfitů / backstage. Běžně z focení vznikne cca 3-8 upravených fotek.
  • U TFP focení sepisujeme s modelem / modelkou Model Release. V případě že fotíme s osobou mladší 18-ti let vyžadujeme písemný souhlas zákonného zástupce a jeho přítomnost při focení.
  • Výsledné fotografie nesmí model/modelka použít ke komerčním účelům, pokud nebylo dohodnuto jinak.
  • Pokud model/modelka bude výsledné fotografie veřejně prezentovat vyžadujeme uvedení fotografa, nebo textu "Foto: FotoHome.cz". V případě, že fotografie obsahuje vodoznak, není nutné uvádět zmíněné.